Batık Tırnak 3TO Tel Tedavisi

Batık Tırnak 3TO Tel Tedavisi

3TO TEL SİSTEMİ nedir ve ne için kullanılır?

3TO TEL SİSTEMİ aynı diş teli gibi, ayak ve el tırnakları deformelerini düzeltici bir teldir.

 Tırnak batmaları, günlük hayatta en çok karşılaşılan ayak sorunları arasında yer almaktadır.

Çeşitli sebeplerden dolayı tırnak yatağında oluşan bozulma, tırnağın doğal yapısının ve uzama şeklinin kaybına, dolayısıyla da batığa neden olur.

Merkezimizde, alanında uzman ekibimiz tarafından

tırnağın doğal uzama süreci desteklenerek yapılan batık bakımları, daha hızlı, kesin ve ağrısız çözüm oluşturmaktadır.

Batık tırnak tedavisinde dünyanın pek çok yerinde tercih edilen “3TO tel yöntemi” merkezimizde uzman ekibimiz tarafından hızlı ve ağrısız olarak yapılmaktadır.  3TO tel sistemiyle, yatağı bozulmuş ve yanlardan ete gömülmüş olan tırnak iki tarafından özel titanyum tellerle askıya alınıp, ortadan sıkıştırılarak yukarıya kaldırılır.

Tırnak askıdayken, tırnak yatağı yeniden ve baskı altında olmadan şekillenir. Tırnak uzaması takip edilerek telin uygulandığı yer uygun periyotlar ile değiştirilerek kontrol sağlanır. Tırnak uzamasıyla birlikte batık olan bölgeden serbest tırnak ucuna ulaşıldığında, batığın tamamen geçtiği ve tırnak yatağının tamamen düzeldiği görülür.

Batık her ne sebeple oluşmuş olursa olsun bu yöntemle etkin, sağlıklı, acısız ve günlük yaşamdan kopmadan batığın iyileşmesi sağlanır. 3TO tel yönteminin uygulanmasından hemen sonra ayakkabısını giyebilen kişi spor yapabilmesinin yanı sıra uzun saatler ayakta kalabilir.

Batık oluşumunun önlenmesi ya da oluşmuş batığın giderildikten sonra tekrar oluşmaması için, batığa sebep olabilecek olumsuzlukların günlük yaşantıdan uzaklaştırılması gerekir. Ayakkabılar özenli seçilmeli, tırnak kesimine dikkat edilmeli, ayak darbe ve travmalardan korunmalıdır.

Diğer Yazılarımız

Macslim Güzellik Merkezi
01.06.2018
688
MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

MEDİKAL EL BAKIMI Sağlıklı ve bakımlı eller hem kişisel hijyenin hem de estetik bir görünümün en önemli parçasıdır....

Devamı
Macslim Güzellik Merkezi
01.06.2018
778
BÖLGESEL İNCELME

Radyofrekans teknolojisi, diyet ve egzersize drençli lokalize yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan...

Devamı

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis