Bodydea Ice Akustik Buz Radyofrekans Zayıflama

Akustik Buz Radyofrekans Cihaz Teknolojisi

Günümüzde üzerinde en çok biyoteknoloji ve cihaz çalışması yapılan alanlardan biri bölgesel incelmedir. Bunun en önemli sebebi insanların istedikleri sonuçlara ulaşmanın yeterince zor olmasıdır.  Uygulamanın etkinliğinin yanı sıra, uygulama yapılan kişinin de kendi gayretleri sonuç üzerinde eşdeğer bir öneme sahiptir.

Hemen hemen tüm teknolojiler deri altı (subkutan) yağlara etkili olmak üzere geliştirilmektedir.  Subkutan yağların hedef alınması durumu kalıcı incelmeyi sağlamaktan uzak kalmakla birlikte, geri dönüşleri hızla sağlamaktadır.

Halbuki subkutan yağlar dışında visseral adı verilen, derinin daha derininde yer alan (özellikle göbek ve karın bölgesinde) yağlar üzerinde etkinlik sağlamadığı sürece kalıcı ve gerçek bir sonuç elde edilmesi zor olacaktır. 

 

Artık ret teknolojisini kullanan bu yol ile visseral yağ bölgesinde etkinlik sağlayan radyo frekans cihazları,  yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fakat sadece radyo frekans ve ret olması yeterli değildir. Uygulamanın başarılı olması için, cihazın başlığının soğuma özelliğine sahip olması da gereklidir.

Başlığın soğuk olması; uygulamada konfor sağlamakla birlikte, yağ yakımını termo-etki ile hızlandırmaktadır. BODYDEA ICE-II AKUSTİK BUZ RADYOFREKANS cihazını diğer tüm cihazlardan ayıran en önemli özellikleri;  yağ hücrelerinin parçalanması sonucu açığa çıkan yağların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlaması (lenf drenaj özelliği) ve sıkılaştırmayı desteklemesidir.  Farklı başlıklar kullanılarak  gıdı ve yüz bölgesindeki sarkmalar (gevşeme) için de kullanılabilmesi, cihaza önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Akustik Buz Radyofrekans Çalışma Prensibi

BODYDEA AKUSTIK BUZ RET RF  son teknoloji ve çok gelişmiş bölgesel incelme cihazıdır. Visseral Yağ Yakımı (VFH Sistemi) ve D-CRYO’yu tek bir cihazda birleştirir. Bölgesel incelmeyi sağlamak ve bölgesel yağlanma problemlerini azaltmak için klinik olarak kanıtlanmış invaziv  olmayan (cerrahi işlem gerektirmeyen) en son alternatiftir.

BODYDEA AKUSTIK BUZ RET RF ile uygulanan refleksoterapide, bozulmuş cilt reflekslerinin harekete geçirilmesi sayesinde dokulardan toksinlerin atımı aktif olarak gerçekleştirilir.

Cilt ve cilt altı bağ dokudaki yavaşlamış olan kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımın eş zamanlı olarak artmasını sağlayarak  bölgesel yağlanmayı oluşturan nedenlere karşı direniş sağlar.

VFH Sistemi (Visseral Yag Yakımı) ve D-CRYO’nun  bir parçası olan RF Aplikatörü, daha etkili bir tedavi için geliştirilmiştir.

Daha hızlı ve iyi yağ atılımı için lenfatik drenajı hızlandırır. BODYDEA AKUSTIK BUZ RET RF klinik etkinlik ve güvenlik profili uluslararası hakem denetimli dergilerde yayınlanmış, çoklu merkezli kontrollü klinik çalışmalar ve çok sayıda hastada yapılmış bağımsız klinik çalışmalar ile desteklenmiştir.

Visseral Yağ Isısı (V.F.H) İle D-Cryo Sistemi

Yağ eritilerek veya aspirasyon yöntemi ile vücuttan atılmalıdır. Metabolizmanın hızlanması için düzenli egzersiz yapılması gereklidir. Kuvvet egzersizleri,  aerobik egzersizlere oranla daha etkilidir. Bazal metabolizma hız artışını stabil- düzenli tutmak ve insülin direncini azaltmak  için visseral yağı gidermek kaçınılmazdır.

Vücudumuzun doğal metabolizmasını ve lenf drenaj sistemini oluşturmak ve visseral yağı gidermek için gerekli olan tek şey, tüm bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek multi-fonksiyonel bir cihazdır!..

Cilde (cilt dokularına) yüksek frekansta akım uygulanarak dokularda ısı enerjisi elde etme yöntemine Visseral Yağ Isıtma (VFH) denir. Yüksek akım enerjisi eklendiği zaman, akımının yönü değişir,  akım uygulanan bölgedeki moleküller titreşerek ve birbirlerine sürtünerek canlı bir sıcaklık meydana getirirler.

Bununla birlikte antikor, oksijen ve beyaz kan hücrelerinin üretimi artar. Damarların genişlemesi ile kılcal damarların hidrostatik basıncı artar ve lenf dolaşımı harekete geçirilmiş olur.

Serbest yağ asitleri ve  gliserol,  lenf ve kan dolaşımı sistemi ile çözüldükten sonra; su dışında, nötr yağlar atık olarak böbreklerden tahliye edilir. Yüksek sonuçlu BODYDEA AKUSTIK BUZ RET RF, tedavisinin ilk seansından itibaren karın bölgenizi inceltecektir.

Bu incelme, vücut metabolizmasının harekete geçirildiği anlamına gelir. Bu tedavi lenf akışını da önemli derecede harekete geçirir. Sonuç olarak vücutta parçalanan doku atığı ve yağ tahliyesi vücuttan atılmış olur.

D-Cryo Sisteminin Avantajları

BODYDEA AKUSTIK BUZ RET RF cihaz başlığında  çok güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır (Max -20°C).

Bu sayede acısız bir şekilde daha güçlü ve derin VFH (Visseral Yağ Isısı) üretebilir. Yandaki resimde gösterilen şekilde Epiderm bölge soğutularak sıcaklığı korunurken; esas deri ve hipodermis katmanlarında oluşan VFH yansıması da önlenmiş olur.

Gözeneklerin tahliye yapmasını önlerken, dermis kolajeninin artması sayesinde, cilt esnekliği de iyileştirilmiş olur.

Bununla birlikte, subkutan yağ katmanında katalize ve tahliye edilmesiyle,  vücut inceltme ve şekillendirmede mükemmel bir sonuç elde edilir.

Normalde, cildi sıcağa karşı duyarlı olan obez hastalarda; önceden VFH sıcaklığına erişmek ve belirli süre bu sıcaklıkta kalmak oldukça zordur.  Fakat üstün soğutma teknolojisiyle birlikte bu soruna çözüm getirilmiştir.

Konforlu Uygulama

BODYDEA ICE-II AKUSTIK BUZ RADYOFREKANS;  ilk seans ile başlayan güçlü etkisi ve kullanım konforu sayesinde, bölgesel fazlalıklardan kurtularak daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmenizde en önemli yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Artık hangi cihazı tercih etmeliyim?” sorusu yerine “Hangi merkezde BODYDEA ICE-II AKUSTIK BUZ RADYOFREKANS uygulaması yaptırabilirim?” en önemli soru olacaktır. Unutulmaması gereken önemli bir konu da uygulama başarısı için bol su tüketilmesi ve fiziksel aktivitelerin ihmal edilmemesidir.

BODYDEA AKUSTİK BUZ RET RF Tedavisinin Avantajları

 

Müşteri Memnuniyeti
Konforlu ve basit tedavi prosedürüne sahip olduğundan dolayı; müşteri, günlük yaşamına rahat bir şekilde devam eder.  Birkaç gün sonra kontrol sağlamak mümkündür. Yan etkisi gözlenmemiş ve yüksek oranda hasta memnuniyeti alınmıştır.

İkili Hidrolipoklasi
Subkutan (deri altı yağ) ve visseral yağı aynı anda eritebilen tek cihazdır.  Subkutan (deri altı yağ),  metabolizma faaliyetleri ve lenfler yoluyla doğal şekilde vücuttan atılır. Visseral yağ ise terleme, lenfler, bağırsak ve idrar yoluyla doğal bir şekilde vücuttan atılır.

Acı Ve Cerrahi Risk (İnvaziv) İçermez
Tedavi edilecek bölgedeki yağların yıkımını homojen olarak sağlar ( düzensizlikler oluşmamış olur). Nöronlarda, kas, kemik ve deri dokularında hasar oluşmaz.

Kesin Obezite Kontrolü Ve Vücut Şekillendirme Etkkileri
Her 5 seansta 5-10 cm’ye kadar karın bölgesinde incelme ve vücut yağında 2-5 kg’a kadar azalma ile birlikte uzun süre azalmaya devam etme gözlenmiştir. Birkaç hafta içinde uzun süre kalıcı, gözle görülebilir ve ölçülebilir sonuçlar elde edilir.

Cilt Sıkılaştırma Etkisi
Cilt esnekliğini artırır ve  Anti-Aging etkisi yapar.

Enerji Ve Gücü Arttırır
Metabolizma, aktivitesinin hızlanması sayesinde enerji kaynakları ve  metabolik ATP (Adenozin Trifosfat) üretir.

Cryo Terapi Temel İlkesi

Vücut sıcaklığı düştüğü anda, kan dolaşımı vücut dengesini (homeostazi) sağlamak için harekete geçmektedir. Bu arada, vücut sıcaklığını artırmak için yağ hücrelerini yakıt olarak kullanır. Vücutta en aktif yağ yakımı, vücut sıcaklığı 8˚C’ye düştüğünde meydana gelir. Bu yüzden BODYDEA AKUSTİK ICE RET RF soğutma sistemi kullanır (-20 ˚C).  Böylece kısmi sıcaklık  kolaylıkla 8˚C ’den fazla düşürülebilir.

Visseral Yağ Dokusu

Visseral yağlar, organları birbirinden ayıran zar ile organ veya organlar arasındaki boşluklarda toplanır. Bu yağ dokusu her organda toksin oluştabilir. Bununla birlikte, bu maddeler mukoza zarı ile damarlara geçerek bütün vücuda yayılır.

 Bu toksinler detoksifikasyon organları olarak bilinen bağırsak, akciğer, karaciğer, deri lenfleri veya böbrekler tarafından vücuttan atılır.

Fakat, bu organlarda bir problem olduğunda ya da bu organlardaki toksin oranı klinik araştırmalarda belirlenen bazal orandan fazla ise, toksinler vücutta birikmeye başlar. Toksinler; kan dolaşımı, lenflerdeki dengeyi ve vücudun otonom düzenini olumsuz etkiler.

Visseral yağın yarattığı riskler:

  • İnsülin direnci sendromuna ve çeşitli hastalıklara neden olur.
  • Ölümcül 4 ciddi hastalığa neden olur. Bunlar; hipertansiyon, diyabet, ateroskleroz, miyokardiyal metastasdır.
  • Diğer sebep olabileceği hastalıklar: hiperlipidemi(kandaki yağ oranının artması), karaciğer yağlanması, kanser, akciğer hastalıkları, ürogenital anomaliler.

 

Uygulama Alanları
Visseral Yağ Parçalama
Subkutan Yağ Parçalama
Vücut Şekillendirme
Vücut Sıkılaştırma
Selülit Tedavisi
Yüz Germe

BODYDEA AKUSTİK BUZ RET RF  Tedavisi Kimlere Önerilmelidir?

- Anestezisiz ve acısız, basit bir tedavi isteyenlere,

- Karın yağı giderimi ile vücuduna şekil vermek isteyenlere,

- Aşırı miktarda visseral yağı olan ve kronik rahatsızlıklar için endişelenenlere,

- Yoğun sosyal yaşamı sebebiyle kısa bir tedavi süreci isteyenlere,

- Önceki tedaviler sonrasında yo-yo etkisini deneyimleyenlere,

- Yaşlı ve kuvvetsizlere (egzersiz yapamayacak kadar),

- Diğer tedavilere ek olarak.

 

 

BODYDEA AKUSTİK BUZ RET RF TEDAVİSİ Sırasında Egzersiz

Her gün 30 dk yürüyün.

- Her gün 30 dakika yürüyüş, kas ve dayanıklılık gücü için gereken proteini yeniden yapılandırmada son derece yardımcıdır.

Kaslarınızı çalıştırın.

- Kasları çalıştırmak yağ yakmada aerobik egzersizlerden daha etkilidir.

- Haftada 3 defa 30 dk

Kan damarları için yoğunlaştırılmış antrenman

- Yağ yakarak kalp dayanıklılık gücünü ve kalp fonksiyonlarını arttırır.

- Toksinleri atmada etkilidir.

 

 

BODYDEA AKUSTİK BUZ RET RF TEDAVİSİ Sırasında Beslenme

Yemekten önce ceviz, badem ve fındık gibi kabuklu ürünler tüketin.

- Ceviz gibi kabuklu ürünler CCK hormonu (iştah kesen hormon) salgılanmasını sağlayarak tok tutar.

Kaçınılması gereken besin ve içerikler:

- Şeker, en basit şeker gibi maltoz şekerleri içeren besinler,

- Zenginleştirilmiş ve beyazlatılmış, rafine un,

- Gazlı içecekler,

- Trans yağ ve doymuş yağ.

Gerekli besinler:

- Tam tahıl karbonhidratlar,

- Fındık, ceviz gibi kabuklu ürünler (doymamış yağ asitleri),

- Protein (yağsız et, tavuk, balık, light süt),

- Lifli gıdalar,

Bol su tüketimi:

- 1.5 L’ den fazla su tüketin (Susuzluk açlık olarak algılanıyor olabilir).

 

 

 

BODYDEA AKUSTİK BUZ RET RF TEDAVİSİ Yöntemi

KARIN: 20-25 dk

KOL: Her bir kol 15 dk x 2 = 30 dk

KALÇA: Her bir lop 30 dk

BASEN: Her bir basen 15 dk.

YÜZ: 10-20 dk

8-10 seans / Haftada 2 kez uygulanması önerilir.

KLİNİK SONUÇLAR


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis